Dünüm, Bugünüm, Yarınım
 

Kitaba verilecek paranın fuzuli bir yatırım olduğunu düşünen bir toplumda, kitapçılık yapmanın büyük bir cesaret olduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yok. Buna rağmen gerçek mesleğim kitapçılık olmamasına rağmen, iki bin beş yılının mayıs ayında, Bir kaç kitapla bu işe giriştim. Para kazanmaktan daha da önemlisi kitaba ve kitap okumaya olan tutkumu gidermek için, Bu ufacık kitapçı dükkanını açtım.
 

Yıl iki bin on altı. Yaklaşık olarak portföyümde binlerce kitap bulunmaktadır. Haznedar gibi, okumayı ikinci planda tutan bir semtte tek kitapçı olarak hizmet vermekteyim. Geçen on bir sene de bir kaç kitaptan binlerce kitaba sahip oluşumu Başarı olarak görebilirsiniz de, kökeninde başarısızlık yatmaktadır. Şu anda sahaf olduğum için gururlansam da daha fazla bir şey olacağını sanmıyorum.

Bütün dileğim ülkemizde bir gün bu toplumun kitapı fazlalık olarak görmediği yarınlara şahit olmak.

 

Size ufacık bir örnek vereyim bu işi neden yapıyorum.

Tanımadığınız birine bir kitap satıyosunuz. Daha evvel hayatınızda hiç görmediğiniz bu kişiyle , bambaşka bir yerde karşılaşıyorsunuz, ve anımsıyorsunuz. Kısa bir baş işareti ile selamlaşma . İşte bu mesleği yapmamın gerçek nedenlerinden biri bu idi . İnsan tanımak, bilmem anlatabildim mi?