Powered by:Proticaret
Puşkin Yüzbaşının Kızı Dünya Klasikleri Bordo Siyah Klasik Yayınları Basım Tarihi 2005 : En Çok Satan Yeni İndirimli Kitaplar

Puşkin Yüzbaşının Kızı Dünya Klasikleri Bordo Siyah Klasik Yayınları Basım Tarihi 2005

 
1,87 TL
img
Mağaza : T&P Kitapevi

Renkler

Sınırlı Sayıda Stok !
Puşkin 
Yüzbaşının Kızı 
Dünya Klasikleri 

Rus şiirinin güneşi olarak nitelendirilen Puşkin, Rus tarihinin en ünlü şairi, yazarı, yeni Rus edebiyatının ve edebiyat dilinin kurucusudur. Rus edebiyatının temel eserlerinden biri olan Yüzbaşının Kızı, Puşkin'in şiir-roman türünde yazdığı başyapıtı Yevgeniy Onegin'den sonra gelen en önemli romanıdır. 
18. yüzyıl Rusyası'nda geçen roman, rejimin çalkantılı ve belirsiz olduğu dönemde orduya katılan genç asilzade Pyotr Andreyiç Grinyov ile taşralı Marya İvanovna arasındaki aşkı konu alır. Ünlü isyancı Pugaçev'in önderliğinde gerçekleştirilen 1773 ayaklanması ve bu sırada yaşananlar da usta yazarın duru ve cesur anlatımıyla okura ulaştırılır. İhanet karşısında dürüstlüğün ve cesaretin zaferini anlatan roman, zamana karşı yenilmeden, çağımıza kadar kalıcılığını korumayı başarmıştır. 
Puşkin'in ebedi dili akılcı, analitik, yalınlaştırılmış, gereksiz süsten ve yapmacıklıktan arındırılmış; neredeyse bu basitliğiyle etkileyicilik kazanmıştır. Yüzbaşının Kızı, Puşkin'in kendinden sonra gelenler üzerinde güçlü bir etki bıraktığı en önemli eseridir. Aynen olması gerektiği gibi, Ortodoks bir tavırla kaleme alınmış bir öykü olmasına rağmen, Rus gerçekçiliğinin neye dönüşmesi gerektiğini de tüm çıplaklığıyla sergilemektedir.


Bordo Siyah Klasik Yayınları 
Basım Tarihi 2005
Sayfa Sayısı 220
Raf Ürünü