Powered by:Proticaret
Peygamberlerin Mucizeleri Ahmet Şahin AİLEM YAYINLARI

Peygamberlerin Mucizeleri Ahmet Şahin AİLEM YAYINLARI

 
32,41 TL
18,52 TL
img
Mağaza : T&P Kitapevi

Renkler

Peygamberlerin Mucizeleri
Ahmet Şahin 
AİLEM YAYINLARI 


Allah’ın azizi peygamberleri insanlardan neler çekmişler, ne türlü cefa oklarına hedef olmuşlardır. Bu yolda canlarını feda etmişler; fakat allah yolundan kıl kadar sapmamışlardır. Yüce Allah’da onları, o seçkin kurallarını mucizelerle kuvvetlendirmiştir. Mucize peygamberlere hastır, insanı aciz bırakan, aklın ve hayalin belini kıran bir ilahi nimettir. Mesela: Taşların, ağaçların Peygamber-i Zişan’a selam vermesi, bir hurma kütüğünün onun hicraniyle inlemesi ve düşmanı elinde taşların şehadet getirmesi. Daha binlerce, belki yüz binlerce mucize. Yine her peygamberin kendine has bir mucizesi vardır. Zamanın ve mekanın şartlarına göre Yüce Allah peygamberlerine böyle mucize ikram etmiştir. Bir Peygamber:
-Ey Kavmim, ben Allah’ın size gönderdiği resulüyüm, bana uyun ki selamet bulasınız, dediğinde insanlar hemen ondan soruyorlardı:
-Allah’ın resulü olduğunu ne ile ispat edeceksin?
İşte o zaman peygamberle mucize göstererrek peygamberliklerine bunu delil tutuyorlardı. Ne var ki, kafası olup da aklı olmayan kimseler yine hak dinine yanaşmıyordu.


Yayın Tarihi
ISBN 9754502305
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 208
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm