Powered by:Proticaret
İslam Kültür Atlası Orjinal isim: The Cultural of Islam İsmail Raci El-Faruki, Luis Lamia El-Faruki

İslam Kültür Atlası Orjinal isim: The Cultural of Islam İsmail Raci El-Faruki, Luis Lamia El-Faruki

 
64,81 TL
img
Mağaza : T&P Kitapevi

Renkler

Sınırlı Sayıda Stok !
İslam Kültür Atlası
Orjinal isim: The Cultural of Islam
İsmail Raci El-Faruki, Luis Lamia El-Faruki 

İslâm kültür ve medeniyetinin bütün birikimini, dünyada ilk defa bir atlasta toplayan bu eser; İslâm'ın dünya görüşünü, inancını, geleneklerini, müesseselerini ve köklerini saldığı kültürler içindeki yerini anlatmaktadır. Resim, tablo ve haritalarla bezenen çalışma, müslümanların günlük ibadetlerinden, ilim, sanat, hukuk, felsefe ve siyaset alanları gibi bir çok sahada, İslâm medeniyetinin özünün bir ifadesi olarak nitelenmektedir.

Yazarlar, İslâm'ın öncüleri olan Araplar, Mezopotamyalılar, Kenanîler ve Yahudiler gibi kolların tesirlerini inceleyerek İslâm'ın en eski temelleriyle işe başlarlar. İslâm'ın bugün dünya üzerindeki farklı geleneklerden gelen toplumlardan nasıl tek bir inanç, düşünce sistemi ve ahenkli bir yapı meydana getirdiğini anlatırlar.

Klasik ve çağdaş bilimleri etraflıca bir araya getirmesiyle temayüz eden bu eser, İslâm'ı içten dışa, Batılı ilim adamlarınca gözardı edilen yahut tahrif edilen birçok gerçeği açık, hayatî ve anlaşılır bir şekilde ortaya koymakta; bütün insanlığın yaklaşık bir çeyreğini arkasından sürükleyen bir dinin bütün gerçeklerini dile getirmektedir. Bu kitap, her kütüphane için tamamlayıcı bir eser olduğu kadar, İslâm ve genelde dinî tecrübeyle ilgilenen herkes için vazgeçilemeyecek bir kaynaktır.
(Tanıtım Bülteninden)

İnkılab Yayınları
542 Sayfa
Kondisyon Çok İyi
Raf Ürünü