Powered by:Proticaret
7'DEN 8'E TOST 7,5 (1. ADIM) TONGUÇ 2020

7'DEN 8'E TOST 7,5 (1. ADIM) TONGUÇ 2020

 
7,00 TL
img
Mağaza : T&P Kitapevi

Renkler

  • Yeni Ürün

NEDEN TOST 7,5?

Değişen sınav sisteminde yepyeni soru tipleriyle karşılaştık. MEBöğrencilerin bilgilerini ölçerken bazı yeni teknikler kullandı. Sözel derslerde özellikle Türkçe dersi belirleyici olup uzun uzun paragraf soruları, sözel mantık soruları, bir paragrafa bağlı çoklu sorular karşımıza çıktı. Sayısal derslerden Matematik'te gerçek yaşam durumları içeren birden çok adımla çözülebilen ve sadece bilginin yetmeyip yorumlamanın da gerekli olduğu sorular; Fen Bilimleri dersinde deneylerin mantığını sorgulayan ve konuyu gerçekten çok iyi bildikten sonra yorumlayabilme gerektiren sorularla karşılaştık. Özellikle Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri son LGS sınavının en belirleyici dersleriydi.

Sınav sistemi  artık öğrencilerin bilgisini sadece test eden değil, bu  bilgileri yorumlayabilme yeteneklerini de ölçen bir sınava dönüştü. İşte TOST bu noktada öğrenciye ilk başta Temel soruları çözdürüp bilgiyi öğrenip öğrenmediğini ölçen, ardından Orta seviye sorularla bu bilgiyi kullanıp kullanmadığını test eden, son olarak da Sınav Tarzı sorularla öğrenciyi sınava hazır hale getiren bir yapıda tasarlandı.

TOST, önce konu anlatım videolarının YouTube/tonguc8 üzerinden ücretsiz izlenerek sonrasında TOST'ların çözülmesiyle tamamlayıcı bir hale getirildi.

Özet olarak TOST 7,5

1) Video Konu Anlatımlı 

2) Yeni Sınav Tarzı sorular içeren 

3) Temelden başlayıp zora giden 

4) En belirleyici dersleri test eden 

5) Tüm soruları çözümlü olan 

6) Programlı ve planlı ilerleyen yeni bir eğitim projesidir.


Alt Başlık: Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri

Türü: Deneme

Sayfa Sayısı: 64

ISBN: 978-605-7825-04-9