Powered by:Proticaret
150 Başlıkta Kuran-ı Kerim'i Tanıyalım Süleyman Dilmen Kitap Matbaacılık Basım Tarihi 2014 : En Çok Satan Yeni İndirimli Kitaplar

150 Başlıkta Kuran-ı Kerim'i Tanıyalım Süleyman Dilmen Kitap Matbaacılık Basım Tarihi 2014

 
4,33 TL
img
Mağaza : T&P Kitapevi

Renkler

150 Başlıkta
Kuran-ı Kerim'i Tanıyalım 
Süleyman Dilmen

Güzelliklerinden ve zenginliklerinden haberdar olma ona en doğru tutumla yaklaşma ve ondan en iyi şekilde istifade etme adına 150 başlıkta Kuran ve Sünnet merkezli Kuranı tanıtan kitabımız üzerinde uzun yıllar çalışıldı. Bilgi kirliliğinden kaçınıldı. Dilde sadeliğe özen gösterildi. .” Bu noktadan hareketle kitapta; Kur’anın 58 ayrı isminin, özelliklerinin; gönderiliş amacının neden Arapça indirildiğinin, Kur’an ile müslüman oluş kıssalarının anlatılması Ahsenul-Hadis Kuran (En Güzel Söz)’ü tanımak için atılmış birer adımdır. Tüm bu başlıkların bir arada bulunması ve dilde sadeliğe önem vermesi ve her başlığın vahiyle desteklenmesi konuyla ilgili yazılmış eserlerden ayırıyor eseri. Bunun yanında okuyucu kendini bir sorgulamanın içinde buluyor; kendini ölçüp tartıyor; ben İlahi Kelamı hayatımın neresine koyuyorum, ya da İlahi Kelam hayatımın bir köşesinde dursun diye mi indi? diye sormadan edemiyor. Dilmen, kitabın bazı yerlerinde sorular zincirinin ilk halkasını başlatıyor; soruları çoğaltma ve cevaplar bulma işinin yöntemini vererek gerisini okuyucuya bırakıyor. Okumak; düşünerek gerçekleşen aktif bir eylem haline dönüşüyor. Kuranın özelliklerinden Sorduğu Sorularla Aydınlatan Bir Kitaptır gibi başlıklar gerçekten çok önemli. Bu ayetler gerçekten terletici: 
Toprağa ektiğiniz tohumu hiç düşündünüz mü? 
Onu büyütüp yeşerten siz misiniz, yoksa Biz miyiz onun büyüyüp yeşermesinin sebebi? 
Hiç içtiğiniz suyu düşündünüz mü? 
Siz mi onu bulutlardan indirdiniz, yoksa Biz miyiz onun yere inmesini sağlayan? 
(O tatlı bir su şeklinde iner, ama) dileseydik yakacak kadar tuzlu ve acı yapabilirdik: öyleyse neden (Bize) şükretmiyorsunuz? Hiç tutuşturduğunuz ateşi düşündünüz mü? (56/ Vakıa 57-74)
Kitabın ön kapağında yer alan “Rabbinden mesaj var!” başlığı adeta bizlere şöyle diyor; “....Teknolojinin kullanımının yaygınlaştığı bu dönemde facebook hesabımıza, e-posta ya da kısa mesaj kutumuza baktığımız kadar Kur’andaki Allah’tan gelen büyük mesajlara bakıyor muyuz?” ve soru zinciri devam eder: “Allah Resulü(s.a.v) ‘den şefaat bekleyen müslümanlar acaba Kendisinin şikayet ettiği konuyu biliyorlar mı:”Ey Rabbim!Kavmimden (bazıları) bu Kur’anı terketti (gözden çıkarılacak birşey olarak gördü!)diyecek,”(25;Furkan-30)

Kitabın bir yerinde Malcolm-X’ in şu sözü geçiyor:” İnsanlar bir adamın bütün hayatının bir tek kitapla değişebileceğinin farkında değiller.


 
Kitap Matbaacılık 
Basım Tarihi 2014
Sayfa Sayısı 238